Jarní květina

9. května 2011 v 17:18

Vzhledem k jedné diskusi na FB jsem vymyslela rostlinku Harichuanu...Jako mariuhana a Harich. Ale to je jedno. Každopádně mě tato ,,kytička" inspirovala k uspořádání této soutěže.

Úkol
Vymyslete nějakou úplně novou rostlinu. Do komentářů napište jak by se měla jmenovat, jakou by měla barvu, jaký by měla tvar a podobně. Fantazii se meze nekladou! ;)

Vyhodnocení
Všechny květinky byly zajímavé. Děvšata to pojala jako scifi květiny a o to zábavnější bylo si jejich návrhy číst :) Všem jsem se rozhodla dát 6 chuppinek.
(míťa, pipiterka, imiska00, kakaryn, Ada1)

 


Komentáře

1 míťa | E-mail | Web | 9. května 2011 v 17:21

modrá barva, listy a trny jako růže a jméno....tak třeba míťoline (míťa a Keroline :D)

2 pipiterka | 9. května 2011 v 17:21

Listodogia
(List/o dogia -pes )

Barva zeleno fialová

Tvar (listy) jako kapky do kola.
Hnědej stonek.
Bílý trny =)

3 imiska00 | 9. května 2011 v 17:30

jméno:irirka (je to stejné jako pomněnka)
barva:červeno modrá
listy:takové jako šnek
černé trny

4 Ada1 | 9. května 2011 v 19:05

[Smazaný komentář] Ježiši strašě se omlouvám za haldu komentářu jěště popis Takže:
Jméno:Amdieslchaknyta
Barva:červená a žlutá
Listy: tmavě modré s růžovejma proužkama XD
Oči:..... modrozelené

5 kakaryn | Web | 10. května 2011 v 14:40

Jméno: Ikanikarukanuka.

Listy: Tmavě modré, se zelenýma puntíčkama. Zatočené do spirálky.

Stonek: Tmavě modrý jako listy.

Okvětní lístky: Zatočené nahoru. Barva je modrá, s tmavě modrýma proužkama.

Popis: Ikanikarukanuku najdete většinou v korunách stromů, například na bříze, na topolu nebo na buku. Často také roste na lišejnících. Živí se lišejníky, drobným hmyzem, ale někdy dokonce i lidským masem! Proto doporučuji držet se od ní co nejdál. Svou kořist požířá tak, že začne vábivě vonět a tím přiláká hmyz, ale stane se že někdy i člověka. (Proto na tuto vůni nereagujte a snažte se utéct.) Poté vyšplíchne na své okvětní lístky omamný nektar. Hmyz si na něj sedne. Poté ostatní okvětní lístky přimáčknou hmyz do díry mezi lístky. Na lišejníky tuto past nemusí používat-stačí když se protáhne aby dosáhla na potravu. Tato rostlina vydrží bez potravy přibližně týden, poté musí začít opět vypouštět nektar. Její trus je také velice nebezpečný. Spadne volně na zem, do kterého může šlápnout jakékoli zvíře, které ihned zabije. V trusu jsou totiž bodliny napuštěné jedem, který dokáže usmrtit i člověka. Jakmile se jed dostane pod kůži, začne rozežírat zevnitř ruku a vy umíráte.
tato rostlina je ale přece jen k něčemu dobrá. Její listy se používají na hubení škůdců, ale take se používají jako doplněk hnojiva. Listy nejsou tak nebezpečné jako trus, a proto se podává do hnojiva pro oves. Oves poté vyroste rychleji, přibližně za tři dny (!), ale musí se pečlivě vyčistit. S trusem ale obchodují ti největší vrazi a zabijáci a tento produkt se stal velice oblíbeným. Vraždy trusem Ikanikarukanuky se staly nejrozšířenější na světě. Je to až k pláči...

(Trochu víc jsem se rozepsala, ale snad to nevadí. ^^)

6 míťa | E-mail | Web | 10. května 2011 v 15:40

[1]: Jo a taky má hodně pylu a je na planetě Pluto velmi rozšířená (jsem si vymyslela :D). Živí se lidožravými a hmyzožravými kytkami. Občas mluví a nebo když uslyšíte odnikud hrát flétnu tak to hraje ona. Občas si i čte, ale nikdy nechodí do školy rostlinek a květin, protože jí to nebsví. Nenávidí když se jí někdo snaží zašlápnout, to ho pak může i sežrat. Ale dá se s ní celkem dobře pokecat. Každýmu, kdo má alespoň troch dobré srdce vždy poradí.

7 míťa | E-mail | Web | 10. května 2011 v 15:46

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama